niedziela, 4 września 2016

Inauguracja promocji czytelnictwa w naszej szkole


W roku szkolnym 2016/17 kontynuujemy i intensyfikujemy działania związane z czytelnictwem. Jednym z wydarzeń, jakie wpisały się w naszą akcję, był udział klasy 3h i nauczycielek Ilony Walkowiak i Magdaleny Madajczyk-Głowackiej w V edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września 2016 w poznańskim Muzeum Narodowym. Fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czytali m.in. uczniowie XXV LO im. Generałowej Jadwigi Zamojskiej, dyr. Muzeum Narodowego prof. Wojciech Suchocki i Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann , a także Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Wybrane przez organizatorów urywki powieści opowiadały o spotkaniu Ligii i Winicjusza w pałacu cezara. Opisane barwnym językiem postacie, miejsca i obyczaje, a także szczegółowy opis przeżyć wewnętrznych bohaterów na moment przeniosły słuchaczy w świat przedstawiony powieści historycznej Sienkiewicza.

Po wyjściu z gmachu Muzeum Narodowego czekał na nas inny akcent rodem z „Quo vadis” – na Placu Wolności spotkaliśmy rzymskich legionistów.

Mając jeszcze do dyspozycji czas wolny, nasza grupa przeznaczyła go na wizytę w Bibliotece Raczyńskich, gdzie zobaczyliśmy dwie wystawy: „Nowy poczet władców Polski. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko” oraz „Design książki – w poszukiwaniu projektu idealnego”.Wierzymy, że to spotkanie z książką i wokół książki w niejednym uczniu wzbudzi chęć zdjęcia z bibliotecznej półki egzemplarza „Quo vadis” (na przykład choćby po to, aby dowiedzieć się, jak potoczyła się miłosna historia jej bohaterów) lub innego dzieła literackiego. Zachęcamy do czytania!

Trzecioklasiści w Bibliotece Raczyńskich

Zwiedzamy ekspozycję  disignu książki


Fragment wystawy


Wystawa - poczet królów

Narodowe Czytanie w Muzeum Narodowym, Poznań

Z legionistami na Palcu Wolności


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz